• Baltā nakts

  BN Plakats A2  Mūsdienu kultūras forums „Baltā nakts” šogad notiks naktī no 7. uz 8.septembri ar devīzi „Atver durvis!”.

  RISEBA Arhitektūras un mediju centrs H2O6 Ūdens ielā 6 forumā piedalīsies ar programmu "RADOŠUMA ĢENERATORS H2O6" no plkst. 18.00 līdz 00.00.

  Augstskolas RISEBA sabiedrisko attiecību, audiovizuālās mediju mākslas un arhitektūras studenti radošā atmosfērā piedāvās tās apmeklētājiem ļauties sajūtām. Atvērt sirdi, prātu, acis un ausis caur sešiem radošiem pārsteigumiem.

  Kopumā Rīgas pilsētā būs aplūkojami 57 projekti, kas pārstāv dažādus žanrus – mūziku, teātri, dzeju, performances, kino, būs vērojami arī interaktivi, multimediju un starpdisciplināri projekti.

  „Baltās nakts” pasākumi notiks Vecrīgā, Centrāltirgū un Spīķeru kvartālā, pilsētas centrā, kā arī Sarkandaugavā, Teikā un Šmerlī, Vecmīlgrāvī un Pārdaugavā.

  “Baltā nakts” ir daļa no starptautiska projekta ”Eiropas Baltās naktis”, ko aizsākušas piecas Eiropas galvaspilsētas – Brisele, Madride, Parīze, Rīga un Roma.

  Rīgā šī tradīcija tiek turpināta jau astoto gadu. Projekta ietvaros katra pilsēta savā ”Baltās nakts” programmā cenšas iekļaut citu pilsētu mākslinieku darbus. “Balto nakšu” stafeti Eiropā pārņēmušas arī Amsterdama, Bukareste, Portu un Valeta, bet citviet pasaulē tām pievienojušās Toronto, Tokija, Monreāla, Čikāga un citas pilsētas.

  Forumu ”Baltā nakts” organizē Rīgas dome sadarbībā ar aktīvākajām Latvijas kultūras organizācijām, iesaistot daudzus Latvijas un ārvalstu māksliniekus. Forumā aktīvi līdzdarbojas arī pilsētas kafejnīcas, galerijas, grāmatnīcas, klubi un citi uzņēmumi.

  “Baltā nakts” ir viens no demokrātiskākajiem un visplašāk apmeklētajiem kultūras pasākumiem Rīgā. Tā mērķis ir vairot izpratni par mūsdienu kultūras izpausmēm, un iepriekšējos gados tas arī veiksmīgi īstenojies. ”Baltā nakts” piesaista gan vērotājus un skatītājus, gan tos, kuri paši aktīvi vēlas iesaistīties un līdzdarboties projektu un pasākumu norisē.

  Visos ”Baltās nakts” pasākumos ieeja ir bez maksas.

  “Baltā nakts” citur pasaulē

  Lasīt vairāk...

 • VELUX Daylight visualizator

 • HR Brokastis

  HR Brokastis "2013./2014. gada darbinieku atlases tendences"

    2013. gada 18. septembrī atsākam ikmēneša neformālo izglītojošo pasākumu ciklu „HR brokastis”, kurā katru mēnesi diskutējam par HR jomā aktuālākajām un interesantākajām tēmām, runājam par Jūsu uzņēmuma sarežģītajām situācijām un mēģinām rast labākos padomus, kā arīiepazīstamies patīkamā brokastu baudīšanas gaisotnē un lietderīgi ar prieku pavadām laiku!

                                                      

   

   

  Pasākumu šoreiz organizē un apmaksā Akadēmiskās informācijas centra Nacionālais Europass centrs, līdz ar to pasākums šajā reizē ir BEZMAKSAS*.

  18. septembrī runāsim par 2013./2014. gada darbinieku atlases tendencēm - diskutēsim par šī brīža situāciju cilvēkresursu tirgū Latvijā, Personāla vadītāju izaicinājumiem, un pārrunāsim, kā ātri atrast, noturēt un izaudzināt efektīvu darbinieku. 

   

  Šī pasākuma ietvaros Akadēmiskās informācijas centra Nacionālais Europass centrs prezentēs jaunoEuropass CV formu un vēlēsies uzzināt jūsu viedokli par šī CV formāta izmantošanu, veicot darbinieku atlasi, un tā pielietojumu lietišķajā vidē.

   

  Papildus mūsu sadarbības parneris CV.LV dalīsies savā pieredzē par cilvēku resursu tirgus situāciju Latvijā uz doto brīdi.

  Aizpildot aptauju --> ŠEIT (aizņems tikai 3 min), Jums tiks nosūtīta pasākuma reģistrācijas saite.


  Semināra programma:

  09:00

  Semināra atklāšana, iepazīšanās

  9:15

  Supervaroņa “medības” turpinās

  Kaspars Kotāns, CV-Online Latvia personāla atlases projektu vadītājs
  K. Kotāns pastāstīs par to, vai darba devēja vēlmes atšķiras no rezultāta, ko tas var sagaidīt atlases procesam noslēdzoties, kā arī par to, cik nozīmīgu lomu spēlē darba ņēmējs, atsaucoties uz sevi interesējošām vakancēm.

  9:45

  Kafijas pauze

  10:10

  CV ekspress analīze, kā ātri un precīzi izvērtēt potenciālu kandidātu

  Aleksejs SaveļjevsAdros Baltija valdes priekšsēdētājs

  10:40

  Europass CV jaunā forma

  Marta ValdmaneAkadēmiskās informācijas centra Nacionālā Europass centra pārstāve
  Savā prezentācijā M.Valdmane iepazīstinās ar Europass CV jauno formu, pastāstīs par tās pielietojumu, kā arī labprāt rosinās diskusiju un uzklausīs viedokļus.

  11:10

  Vai starptautiskas kvalifikācijas esamība garantē kandidāta zināšanas un prasmes?

  Raitis ĀboliņšManpower pārdošanas vadītājs
  R. Āboliņš dalīsies savā pieredzē par LCCI (Londonas tirdzniecības un rūpniecības kamera) kvalifikācijām un to izmantošanu biznesa vidē.

   


  Dalības nosacījumi

   

  Seminārs 2013./2014. gada darbinieku atlases tendences” norisināsies 18. septembrī no plkst. 9:00 līdz 11:30, RISEBA Arhitektūras un Mediju centrā „H2O 6”, Ūdens ielā 6, Rīgā.


  Seminārā aicinām piedalīties personāla daļas vadītājus un speciālistus. Sadarbībā ar Akadēmiskās informācijas centra Nacionālo Europass centru, dalība 18. septembra HR brokastīs ir BEZMAKSAS*.

   

  *Pasākumam obligāti jāpiereģistrējas līdz 13. septembrim! Vietu skaits ir ierobežots (maksimālais dalībnieku skaits - 50 cilvēki). RISEBA Karjeras izaugsmes centrs patur tiesības atteikt dalību, ja vietu skaits ir pārsniegts vai norādītā informācija neatbilst patiesībai.

  Lai saņemtu brokastu reģistrācijas saiti, lūdzam aizpildīt HR Brokastu ekspress aptauju --> ŠEIT(aizņems tikai 3 min). 

  Lasīt vairāk...

 • MANUAL: Urban sports & architecture Iain Borden vieslekcija

  Arhitektūras teorētiķa Iain Borden vieslekcija Architektūras un mediju centrā H206

  UK vieslekcijaAttīstot vienu no Nākotnes nama spēlē radītajām vīzijām, nolūkā «iekustināt» Arhitektu namu un pievērst vietai jauniešu uzmanību, Arhitektūras kvartāla idejas autori ar domubiedriem no 5. septembra līdz 7. oktobrim rīko pasākumu ciklu MANUAL: Urban sports & architecture, kas veltīts pilsētas sporta veidu kultūras mijiedarbībai ar arhitektūru un pilsētvidi.

  Pasākumu cikla ietvaros 19. septembrī  plkst. 19.00 Arhitektūras un mediju centrā H206, Ūdens ielā 6, ar vieslekciju uzstāsies arhitektūras teorētiķis IAIN BORDEN (Lielbritānija).

  Ians Bordens ir arhitektūras vēsturnieks, kritiķis un teorētiķis. Pašlaik Bordens ir Barletas Arhitektūras skolas valdē, kā arī vada lekciju kursu par Arhitektūru un Urbāno Kultūru. Viņš ir arī goda biedrs Britu arhitektu karaliskajā institūtā. Ians Bordens koncentrējas uz skeitborda un pilsētvides mijiedarbību sākot ar tā attīstības pirmsākumiem septiņdesmitajos gados, speciāli skeitbordam būvēto parku izaugsmi, līdz mūsdienu ielu skeitbordam un, galvenokārt, ka skeitbordisti piedzīvo, izjūt un uztver pilsētu caur šo sporta veidu.

   IB RISEBA

  Jaunībā Bordens aktīvi nodarbojies ar skeibordu, ko būtībā nav pametis vēl joprojām - viņa bibliogrāfija ir visai plaša un viena no zināmākajām grāmatām ir “Skateboarding, the space and the city’’. Tas ir detalizēts pētījums par urbāno fenomenu - skeitbordu. Sākot ar tā attīstības pirmsākumiem septiņdesmitajos gados, speciāli skeitbordam būvēto parku izaugsmi, līdz mūsdienu ielu skeitbordam un, galvenokārt, kā skeitbordisti piedzīvo, izjūt un uztver pilsētu caur šo sporta veidu. 

  Vieslekcija tapusi sadarbībā ar Britu padomi Latvijā un augstskolu RISEBA. 

  Lekcija notiek angļu valodā. 

  Ieeja bez maksas.

   

  Lasīt vairāk...

 • Slice of Architecture: lecture by Architektur Apotheke (DE)

   

  RISEBA FAD continues the SLICE OF ARCHITECTURE lecture cycle with our first lecture this semester on Thursday, SEP 19, 14:00 by the company ARCHITEKTUR APOTHEKE from Germany.

  ArchitekturApotheke is a young collective from Weimar and Leipzig. ArchitekturApotheke‘s field of research is developing future architectural solutions for a sustainable city based on bottom-up methods. This includes temporary activities of reusing vacant spaces or documenting the iniatives in this field.

  Living in the city is becoming more popular since decades yet in what kind of places have they turned out to be? The city of Leipzig as an example is showing creative solutions for the past 20 years and is an unoffcial model city for a new way of transforming and reusing the architecture - it is one of the fastest growing cities in Germany.

  http://architekturapotheke.de/

   

  Lasīt vairāk...

 • RISEBA International Week 2013

   

  RISEBA International week Plakats drukaiNo 30. septembra līdz 4. oktobrim augstskolā RISEBA norisināsies Starptautiskā nedēļa 2013.
  Šīs nedēļas mērķis ir apvienot studentus, absolventus, pasniedzējus un  augstskolas RISEBA sadarbības uzņēmumus.

   Starptautiskās nedēļas ietvaros viesiem un studentiem būs iespēja apmeklēt lekcijas, kultūras programmu, RISEBA Erasmus izglītības izstādi, nostiprināt kontaktus ar RISEBA mācībspēkiem un absolventiem, kuri darbojas dažādās nozarēs, kā arī piedalīties RISEBA 21. jubilejas svinībās un absolventu salidojumā.

  Reģistrējies šeit

  PROGRAMMA:

  30. septembris
  IEPAZĪŠANĀS DIENA
  10.00 – 11.00
  Starptautiskās nedēļas atklāšanas ceremonija (RISEBA galvenā ēka, rektorāts, lūgtie viesi)
  12.00 – 15.00
  Vieslekcijas un tikšanās ar sadarbības partneriem 
  16.00 – 18.00
  Ekskursija pa Vecrīgu ārvalstu viesiem
  18.30 – 19.00
  Augstskolas RISEBA apmeklējums

  1.oktobris
  EIRO FORUMA DIENA
  10.00 – 15.00
  Vieslekcijas (informācija par auditorijām sekos)
  14.00 – 18.00
  Forums „Latvija un Eiro: Izaicinājumi un ieguvumi”
  Ikviens laipni aicināts! (RISEBA H206)
  18.00 – 20.00
  Studentu pasākums „Austrumi satiekas ar Rietumiem” (H2O 6)
  Ikviens laipni aicināts! Iepriekšēja reģistrācija nav nepieciešama. (RISEBA H206)

  2.oktobris
  ERASMUS DIENA
  10.00 – 15.00
  Vieslekcijas (informācija par auditorijām sekos)
15.00 – 18.00
  Erasmus izglītības izstāde (RISEBA galvenā ēka)
  Ierasties laipni lūgti bakalaura un maģistra studenti!

  3.oktobris
  KARJERAS DIENA
  13.30 – 15.00
  „Biznesa plāns XXI gadsimtā” un „Efektīvas prezentācijas tehnikas un uzstāšanās prasmes”, V. Brakovska (LV)
  Lūgums reģistrēties.
  14.00 – 15.00
  „Sociālais mārketings biznesam”, R. Laķis (RU)
  Lūgums reģistrēties.
  15.00 – 15.15
  Kafijas pauze
  15.15 – 16.40
  „Biznesa plāns XXI gadsimtā” un „Efektīvas prezentācijas tehnikas un uzstāšanās prasmes”, V. Brakovska (LV)
  Lūgums reģistrēties.
  15.15 – 16.00
  „Sociālais mārketings biznesam” , R. Laķis (RU)
  Lūgums reģistrēties.
  17.00 – 22.00
  Dažādas darbnīcas „Papildus finansējuma piesaistīšanas iespējas biznesa idejas uzsākšanai un attīstībai” (LV)
  Lūgums reģistrēties. (Visu darbnīcu norises vieta RISEBA galvenā ēkā)
  Dalības maksa: RISEBA studentiem un absolventiem – bez maksas,
pārējiem viesiem – 10 LVL.

  4.oktobris
  RISEBA XXI GADADIENA
  16.00 – 17.30
  Stefana Leuenbergera (Šveice) vieslekcija „Holastiskā vadība”
Darba valoda – angļu
Dalības maksa: RISEBA studentiem un absolventiem – bez maksas,
 pārējiem viesiem – 10 LVL. (RISEBA H206)
  17.30 – 18.00
  Kafijas pauze (RISEBA H206)
  18.00 – 19.00
  Absolventu salidojums
- Absolventu (Alumni) kluba prezentācija
- RISEBA absolventu veiksmes stāsti
- Absolventu (Alumni) kluba konsultatīvās padomes ievēlēšana
  19.30 – 24.00
  RISEBA 21. jubilejas svinības. 
Laipni aicināti visi RISEBA absolventi, studenti, darbinieki un viesi!  (RISEBA H206)

  Lasīt vairāk...